Czy da się zarobić w internecie?

czy da się zarobić w internecie

Czy da się zarobić w internecie? – miesięczne rozeznanie w temacie

Pytanie wydawałoby się proste i oczywiste. Cały temat dałoby się zamknąć w jednym słowie – tak. Gdy jednak zaczynamy się głębiej zastanawiać w jaki sposób możemy osiągnąć zyski z działalności prowadzonej w internecie, nie jest już tak kolorowo. Oczywiście posiadając genialny produkt czy usługę, możemy śmiało zająć się ich promocją w sieci i zgarniać pieniążki. Ba, nie musimy wcale mieć wyjątkowo oryginalnego produktu, wystarczy dobra cena zakupu. Jestem dalece przeciwny wojnom cenowym, które doprowadzają do destrukcji wszystkie walczące strony. Mając na myśli dobrą cenę zakupu dążyłem do tego, że jesteśmy w stanie osiągnąć odpowiednią marżę. Mniej problemu sprawia bowiem sprzedaż kilku produktów z odpowiednim zyskiem, niż kilkuset osiągając ten sam efekt. Ale co gdy nie posiadamy działalności gospodarczej, gdy nie mamy super hiper ekstra taniego produktu, nasze umiejętności nie są zbyt górnolotne, a chcielibyśmy przyciąć co nieco dorabiając do wypłaty? Czy da się zarobić w internecie?

Postanowiłem przetestować dwa sposoby, wypełnianie ankiet i pisanie tekstów. Zarówno jedno jak i drugie nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy trochę czasu i chęci. Nie spodziewajcie się milionów, to raczej kieszonkowe.

 

ZARABIANIE NA ANKIETACH

Jest mnóstwo portali oferujących wypełnianie ankiet w zamian za drobne wynagrodzenie. Sporo czasu zajęło mi znalezienie takich, które są pewne i bezpieczne, by powierzane dane osobowe były należycie przechowywane. W czeluściach sieci zlokalizowałem następujące portale:

Opinie.pl – jedno z najbardziej popularnych miejsc tego typu. Rejestrując się wypełniasz szereg ankiet, które określają typ Twojej osoby. Zdradzasz swoje zainteresowania i poglądy by później móc przydzielić Ci odpowiednią ankietę. W miesiącu otrzymasz kilka ankiet do wypełnienia zajmujących kilka, kilkanaście minut. Ponadto istnieje system poleceń, za które otrzymujesz dodatkowe punkty. Zebraną pulę możesz wymienić na wypłatę gotówkową (10000 punktów = 50 zł), czy doładowanie do telefonu. Zarejestruj się już teraz i zarabiaj.

Myiyo – ogólnoświatowy system zawierający ankiety w języku polskim. Podobnie jak wyżej, w miesiacu kilka ankiet, za które otrzymujesz punky wymienialne na pieniądze. Co fajne, widzisz od razu ilość swoich punktów w przeliczeniu na złotówki. Zarejestruj się już teraz i zarabiaj.

Poznaj.to – nowoczesny design strony, bardzo czytelny. Sposób działania niemal identyczny do wspomnianych wcześniej witryn. Zarejestruj się już teraz i zarabiaj.

Studentswatch.pl – rozbudowany system do wypełniania ankiet. Są dwa typy zdobywania punktów. StudentsPoints – wymienialne na rabaty, koszulki, nagrody rzeczowe czy gotówkę. SocialPoints – punkty społecznościowe, dodające prestiżu, za udział w ankietach niekomercyjnych. Pierwsze dwadzieścia osób z największą ilością punktów w miesiącu dostaje dodatkowe nagrody. Zarejestruj się już teraz i zarabiaj.

Wymienione wyżej miejsca pozwolą Ci na dodatkowe zarobienie kilkudziesięciu, kilkuset złotych. Nie staniesz się milionerem, ale w relatywnie prosty i mało angażujący sposób jesteś w stanie powiększyć swój budżet.

czy da się zarobić w internecie

ZARABIANIE NA PISANIU

Wymaga nieco więcej wysiłku, ale pozwoli znacznie szybciej podbudować portfel. Wcale nie musisz być Szekspirem by pisać teksty na potrzeby pozycjonowania. Wymagana jest umiejętność logicznego myślenia, poprawnego składania zdań i trzymanie się wytycznych Klienta. Na początek zdecydowanie polecam skorzystać z portali typu TextBookers. Wystarczy się zarejestrować, napisać krótki tekst obrazujący poziom naszego pisania i czekać na akceptację. Po zatwierdzeniu nas jako użytkownika serwisu możesz od razu przejść do strefy copywritera. Czekają tam na Ciebie zlecenia do napisania. Nie są one zbyt ambitne, bo to na początek teksty precelowe na potrzeby pozycjonowania, ale od razu dają punkty. Tego rodzaju twórczość da Ci kilka złotych. Za teksty dostajesz oceny, których średnia pozwoli Ci w przyszłości pisać fajniejsze, lepiej płatne elaboraty. Gdy wpadniesz w cug tworzenia, dobrze byłoby poszukać więcej zleceń. Znajdziesz je zapewne na portalach takich jak Useme.eu czy Freelanceria.pl.

Reasumując na pytanie czy da się zarobić w internecie, nie posiadając doświadczenia i gigantycznej wiedzy, odpowiem stanowcze tak. Czy da się zarobić dużo? Niepewne tak. Nie utrzymasz się z wypełniania ankiet, ale pisanie tekstów może stać się początkiem drogi do profesjonalnego copywritingu. Sprawdźcie sami 🙂

Sprawdź inne moje testy TUTAJ.