Szafka na klucze – Superman – Handmade

Szafka na klucze – Superman – szalony handmade

Zorganizowanie się w kwestii uporządkowania kluczy, nie jest zadaniem prostym. W głowie kłębią się setki myśli, jak to wieszać, gdzie odkładać, na co, po co? Wracasz do swej chawiry, zmęczony/a po szkole, pracy. Myślisz tylko o tym by paść bezwładnie na kanapę i odmóżdżyć się oglądając „Pierwszą Miłość”. Drzwi od chałupy zamknięte, trza gdzieś odłożyć klucze od samochodu, rowera i piwnicy. Przydałoby się jedno miejsce, by później nie szukać. I tu olśnienie, eureka, szafka na klucze!

No to hop! Do pracy!

Swoją postanowiłem stworzyć z drewnianej szkatułki, wystylizować ją na Super(man) design. Kilkanaście minut intensywnego rozmyślania, ułożenie planu i mamy to. Przygotowałem projekt logotypu Supermana, podwójny by stworzyć wrażenie wypukłości, literki do napisu i wysyłam do cięcia ze sklejki 3mm. Pamiętajcie, że pliki muszą być w wektorach. Firm oferujących usługę wycinania po obrysie jest sporo, polecam sprawdzić ceny bo rozbieżność jest również duża.

szafka na klucze

Do malowania poszczególnych elementów użyłem farby akrylowej. Nanosiłem gąbeczką, dzięki czemu krycie jest znacznie lepsze i nie ma smug po pędzlu. Nie byłbym sobą, gdybym nie użył komiksów. Krawędzie pudełka okleiłem (ModPodge) zatem dzikimi scenami z szalonych przygód Supermana. Stworzyło to wrażenie zróżnicowania całości, a dzięki oryginalnym komiksom pudełko jest jedyne w swoim rodzaju.

szafka na klucze

Po intensywnym gąbkowaniu przyszedł czas na położenie lakieru by całość odpowiednio zabezpieczyć. Zastosowałem akrylowy lakier w sprayu. Kolor farby nabrał intensywności. Wisienką na torcie jest złożenie wszystkiego. Doklejenie logotypu i literek, przykręcenie zamka w bocznej części oraz uszek by szafkę można było zawiesić na ścianie. Myślałem by zamiast tych wieszaków zrobić rzepy samoprzylepne i tak też chyba uczynię przy okazji kolejnego projektu.

szafka na klucze

I tak powstała szafka na klucze, której nie ma nikt inny, która od samego wejścia będzie oznajmiać – tu mieszka GEEK! A już niebawem wersja Batman…

Zobacz inne moje pomysły na urozmaicenie rzeczywistości tutaj.