Xiaomi Amazfit Bip – tani smartwatch z wielkimi możliwościami

xiaomi amazfit bip

Xiaomi Amazfit Bip – duże możliwości w niskiej cenie.

Do tematu smartwatcha podchodziłem już kilkanaście miesięcy temu. W związku z ograniczonym budżetem zdecydowałem się wtedy na chińską alternatywę topowych producentów, której opisy stworzone przez złotoustych handlowców rozbudziły mój apetyt. Okazało się, że spotkało mnie ogromne rozczarowanie i postanowiłem odpuścić sobie kwestie inteligentnego zegarka do momentu gdy natrafiłem na model Xiaomi Amazfit Bip.

Nie ukrywam, że skusiły mnie spore możliwości, bardzo wytrzymała bateria oraz opcja swobodnej zmiany wyglądu tarczy. Mimo, że jest to zegarek przeznaczony głównie dla osób bardzo aktywnie ćwiczących, stanie się doskonałym dodatkiem również dla mniej ruchliwych. 🙂 Jestem właśnie po miesiącu użytkowania i postanowiłem podzielić się z Wami moimi subiektywnymi spostrzeżeniami.

Co w pudełku?

Produkt otrzymujesz w eleganckim, białym pudełku. Nie wieje tandetą, a rozpakowywanie jest całkiem przyjemne. W zestawie znajduje się zegarek, ładowarka oraz krótka instrukcja obsługi wydrukowana w wersji mini. Mój egzemplarz naładowany był w sześćdziesięciu procentach, zatem od razu mogłem przystąpić do synchronizacji urządzenia z telefonem. Po zainstalowaniu w komórce aplikacji MiFit następuje integracja obu urządzeń. Dzięki temu będziemy mogli sterować zegarkiem oraz przechwytywać z niego odpowiednie odczyty pulsu czy położenia GPS.

xiaomi amazfit bip

Samo urządzenie wykonane jest bardzo solidnie, choć to plastik. Ekran o przekątnej 1.28 cala chroniony jest szkłem Gorilla Glass3. Jest wodoszczelny zgodnie z normą IP68. Wyświetlacz wykonany jest w technologii E-Ink, która działa podobnie jak czytniki ebooków. Cały czas widzimy co znajduje się na ekraniku bez konieczności dodatkowego podświetlania. Dzięki temu bateria znajdująca się w tym sprzęcie dyskwalifikuje wszystkie inne urządzenia tego typu. Oczywiście istnieje możliwość uruchomienia podświetlenia po naciśnięciu bocznego przycisku. Gdy wykonamy taki ruch zegarek umożliwi nam dotykowe nawigowanie w podstawowych ustawieniach.

xiaomi amazfit bip

Po przewinięciu w górę domyślnie przechodzimy do ustawień kontroli jakości snu, w lewo do pogody, a w dół do powiadomień. Z poziomu telefonu możemy swobodnie regulować opcjami nadejścia wiadomości o jakich będzie nas informować zegarek. Następuje to poprzez delikatną wibrację, gdyż urządzenie nie posiada głośnika.

Zegarek kompatybilny jest z Androidem od wersji 4.4 oraz iOS 8. Posiada czujnik tętna, którego dokładność nie jest najlepsza, ale uśredniając wyniki wydaje się być wystarczający. Podobnie rzecz się ma w kwestii krokomierza. Zauważyłem, że czasami pomija pewne aktywności, natomiast leżąc okazuje się, że wykonujemy kilkanaście kroków. Pamiętajmy jednak, że to urządzenie za około dwieście pięćdziesiąt złotych, zatem tego rodzaju odchylenia są do zaakceptowania.

Co tylko zechcesz na wyświetlaczu

Niewątpliwą zaletą Xiaomi Amazfit Bip jest możliwość swobodnej zmiany wyglądu tarczy zegarka. Pośród tysięcy wzorów dostępnych w sieci, każdy znajdzie coś dla siebie. MiFit oferuje standardowo tylko kilka, ale możemy to obejść instalując dodatkową aplikację o nazwie AmazFit Bip & Cor Watch Faces. Wybieramy język w jakim ma być zaprojektowany wzór i sposób sortowania. Pojawi nam się ogrom designerskich uniesień zapaleńców z całego świata. Jest opcja aby ekran wyświetlał sporo informacji albo był kompletnie minimalistyczny i zawierał tylko aktualną godzinę.

xiaomi amazfit bip

Dotychczas zegarek ładowałem tylko raz. Sporo się nim bawiłem w pierwszych dniach stąd zużycie baterii było nieco większe. W ciągu trzech tygodni zużyłem ok 45% baterii. Gdy dochodzimy do magicznych 10% urządzenie informuje nas krótkim komunikatem oraz wibracją o konieczności ładowania. Zapewniam jednak, że będziecie tego dokonywać maksymalnie raz w miesiącu. 🙂

Zmień pasek

By jeszcze bardziej spersonalizować swoje urządzenie możemy samodzielnie zmieniać paski oraz nakładać silikonowe ramki. W ten sposób otrzymujemy zupełnie odmieniony sprzęt dostosowany do naszych indywidualnych upodobań. Polecam szukać na Aliexpress, gdzie tego rodzaju dodatki znajdziecie za kilka dolarów.

Reasumując Xiaomi Amazfit Bip to urządzenie godne polecenia, bardzo dobrze spełniające swoją funkcję, za rozsądną cenę. Daje ogromne możliwości personalizacji i ułatwia codzienną egzystencję. Na największy plus zasługuje bateria, dzięki której niemal zapominamy o ładowaniu 🙂